KeşfetYurtiçi Gezilerimiz

Muhafazakar Aileler İçin Tatil Bölgeleri – Muhafazakar Tatil Yeri

Muhafazakar Ailelerin Tercih Ettiği Tatil Rotaları

Günümüzde tatil yaparken mahremiyeti önemseyen birçok aile ve birey, genellikle aradıkları tatil şartlarına uygun seçenekler sunan destinasyon yerlerini tercih ederler. 4 mevsim boyunca istediğiniz yerde ve farklı şekillerde tatil yapılabilecek ülkemiz, muhafazakar tatil yeri açısından oldukça zengin seçeneklere sahiptir. Tatil yeri için deniz olan bir hedef tercih etmek isterseniz Alanya, Marmaris ve Didim gibi yerler oldukça iyidir. Fakat sağlık açısından bir tatil tercih edilecek ise Afyon, Yalova ve Bursa gibi şehirler tercih edilebilir. İşte ülkemizde İslami hassasiyetlere uygun tatil yapılabilecek bölgeler ve tesisler…

Muhafazakar Tatil Bölgeleri

Antalya Muhafazakar Tatil Tesisleri

Antalya, muhafazakar tesis açısından en zengin alternatiflere sahip şehrimizdir. Şehirde İslami kriterlere uygun tatil yapılabilecek başlıca oteller şunlardır:

muhafazakar tatil yeri

Bera Alanya Otel; Konaklı Mahallesi sınırlarında yer alan ve muhafazakar oteller kapsamında yer alan oldukça konforlu bir tesistir. Yaklaşık 25 bin metrekarelik bir alanda kurulmuştur. Her şey dahil konseptinde, alkolsüz olarak hizmet vermektedir. Denize sıfır konumuyla dikkat çekmektedir. Tesise özel plaj vardır ve plaj çakıl kum karışımından oluşmaktadır. 1 adet kapalı restoranı vardır. Yüzme havuzları ise açık ve kapalı olarak ayrılmaktadır. Otelin banana, jet-ski, kano, sörf gibi su sporları olanağı vardır. Antalya Havalimanı 120 km, Konaklı merkez 2 km ve Alanya merkez 11 km uzaklıktadır.

Selge Beach Hotel; muhafazakar tatil yeri denildiğinde Antalya’da akla ilk gelen yerlerden biridir. 106 bin metrekarelik bir alan üzerine 1997 yılında kurulmuştur. Kısa bir süre önce ise restore edilmiştir. Otel tamamen İslami şartlara uygun şekilde hizmet vermektedir. Günlük kahvaltı, öğle ve akşam yemeği açık büfe tarzındadır. Spa tesisleri içerisinde kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna ve fitness center bulunmaktadır. Masaj hizmetleri de verilmektedir. Bayanlara özel plajda güneşlenme alanları vardır. Bay ve bayan havuzlar ayrıdır. Antalya Havalimanı 75 km, Manavgat merkez 13 km, Antalya otogar 80 km uzaklıktadır.

muhafazakar tatil yeri

Adenya Otel; Antalya bölgesinde yer alan muhafazakar tatil yerlerinin son sırasında Adenya Otel yer almaktadır. Yaklaşık 15 dönümlük bir arazi üzerine kurulmuştur. Etrafı tamamen yeşil alanlarla çevrilidir. Muhafazakar aileler için özel olarak tasarlanmıştır. Kadın ve erkek konuklar için bağımsız imkanlar mevcuttur. Alkol servisi ve satışı yoktur. Denize sıfır otelde kadınlara özel havuz ve yine kadınlara özel plaj bulunmaktadır. Antalya merkez 115 km, Alanya merkez 22 km uzaklıktadır.

Muğla Muhafazakar Tatil Tesisleri

Alya Sierra Bodrum; muhafazakar tatil yeri olarak bilinen bir villa butik oteldir. 4 mevsim konaklayabileceğiniz, doğayla iç içe ve denize sıfır bir ortamı vardır. 10 bin metrekarelik bir alan üzerindedir. 12 adet lüks villadan oluşmaktadır. 3+1, 4+1 villa seçenekleri vardır. Torba Sahili 2 km, Bodrum merkez 4 km uzaklıktadır. Sauna, özel jakuzi, oyun salonu, mini club, çocuk parkı gibi olanaklar bulunur. Haftanın belirli günlerinde animasyon programları düzenlenmektedir. Evcil hayvan kabul edilmemektedir.

muhafazakar tatil yeri

Angel’s Marmaris Otel; Turgut Köyü yakınlarında yer almaktadır. Kadınlara özel plajları ve güneşlenme alanlarıyla muhafazakar aileler için uygundur. Otelin kendine ait olan plajı yaklaşık 2 kilometredir. 17 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer alan tesiste alkol satışı yoktur ve ürünler helal gıda sertifikasına sahiptir. Kadınlar plajının yan tarafında, ailelerin ortak olarak kullanabilecekleri karma plaj da bulunmaktadır. Bodrum Havalimanı 160 km, Dalaman Havalimanı 115 km, Marmaris merkez 30 km uzaklıktadır.

Katrancı Park Hotel; Fethiye bölgesinin Yanıklar Mahallesi sınırlarında yer alan muhafazakar aileler için tatil yeridir. Aile boyu huzurlu bir yaz tatili için Katrancı Park Hotel doğru bir tercih olabilir. Tesiste gün boyu lezzetleri yiyeceklerin yanı sıra atıştırmalıklar ve sıcak, soğuk içecekler servis edilmektedir. Denize uzaklığı yaklaşık 300 metredir. Kendine özel bir kum plajı, 3 tane açık yüzme havuzu vardır. Tesis, alkolsüz her şey dahil konseptinde hizmet vermektedir. Erkekler için ayrı kadınlar için ayrı havuzları vardır. Dalaman Havalimanı 42 km, Fethiye Merkez 17 km mesafededir.

Yalova Muhafazakar Tatil Tesisleri

Yalova, muhafazakar tatil yeri konusunda çok farklı alternatifler sunmasa da yine de talebinize karşılık bulabileceğiniz bir bölgedir.

Rizom Tatil Köyü; Yalova merkezde yer almaktadır. Denize sıfır bir konumda yer alması sebebiyle de dikkat çekmektedir. Tesisin kendine ait bir kum plajı vardır. 6 tane açık yüzme havuzunun 1 tanesi kadınlara özeldir. Kadınlar kompleksine 6 yaş üzeri erkek çocukların alınması yasaktır. Tesis her şey dahil konseptinde alkolsüz olarak hizmet sunmaktadır. Sabiha Gökçen Havalimanı 65 km, şehir merkezi 5 km uzaklıktadır. Gönül rahatlığıyla konaklayacağınız bir aile otelidir.

İzmir Muhafazakar Tatil Tesisleri

muhafazakar tatil yeri

Hedef Beyt Hotel; İzmir – Selçuk bölgesinde bulunan muhafazakar otellerden biridir. Butik otel olan bu tesisin ince kumlu bir plajı vardır. Bu plaj tesettürlü kadınların ihtiyacını karşılayabilecek bir niteliktedir. 16 bin metrekarelik bir alan üzerinde yer almaktadır. Ayrıca kadınlara ayrı erkeklere ayrı açık yüzme havuzları bulunmaktadır. Sauna ve hamam gibi olanaklar da yine İslami şartlar gözetilerek tesis edilmiştir. Kuşadası Merkez 12 km, İzmir Merkez 70 km, İzmir Havalimanı 75 km uzaklıktadır.

Teos Village Otel; Sığacık’ta bulunan muhafazakar bir oteldir. Otel kısa bir süre önce restore edilmiştir. Doğayla oldukça iç içe bir ortamı vardır. Yeşilliklerle çevrili, huzur dolu bir yerdir. Tesisin kendine özel bir plajı vardır. Plaj tamamen kumla kaplıdır. Plajlarından bir tanesi kadınlara özel olarak ayrılmıştır.  2 adet açık yüzme havuzu vardır. Havuzun biri kadınlara özeldir. Her şey dahil konseptinde, alkolsüz olarak hizmet sunmaktadır. Kuşadası Merkez 84 km, İzmir Merkez 45 km, Adnan Menderes Havalimanı 60 km uzaklıktadır.

Balıkesir Muhafazakar Tatil Tesisleri

Balıkesir’de muhafazakar tatil yerleri sayısı çok olmasa da bu alanda kendini kanıtlamış belli başlı bazı tesisler bulunmaktadır.

muhafazakar tatil yeri

Ivy Sailing Resort Hotel; Ayvalık – Şeytan Sofrası mevkiinde yer alan bir tesistir. Türk mutfağının ve Ege’nin birçok popüler lezzetleri burada sunulmaktadır. Menüsü oldukça başarılı ve gelişmiştir. Denize sıfır bir konumda yer almaktadır. Doğanın ve denizin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz bir alandır. Tesisin kendine özel bir plajı bulunmaktadır. Plaj karma olarak hizmet verse de havuzlar kadınlar ve erkekler için ayrılmıştır. 2 büyük havuzu ve 1 de çocuk havuzu bulunmaktadır. Tesis toplam 76 odadan oluşmaktadır. Odalar tam donanımlıdır.  Ayvalık Merkez 7 km, Edremit Havalimanı 50 km, Cunda Adası 15 km uzaklıktadır.

Bu içeriğimizde İslami usullere uygun olarak tatil yapmak isteyen bireyler için muhafazakar tatil yerleri hakkında öneriler sunulmuştur. Listede yer alan otellerin tamamı muhafazakar tatil yeri olarak bilinen, bu alanda gelişmişlik gösteren tesislerdir. Siz de gözlerden uzak, sakin bir tatil deneyimi için bu listeden yardım alabilirsiniz.

Buna benzer daha birçok seyahat, tatil ve gezi fikirleri için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri